spot_img

ذات صلة

جمع

Užitočné veci, ktoré bežne ľudia vyhadzujú, pritom ešte dokážu poslúžiť

Veľa vecí ľudia bezmyšlienkovite vyhadzujú bez toho, aby sa...

Slanina a ďalšie potraviny, ktoré na gril rozhodne nepatria

Leto sa blíži ak nemu neodmysliteľne patrí aj grilovanie....

Ako správne používať umývačku, rúru a ďalšie veci, aby spotrebovali menej elektriny

Ceny energií posledné roky stúpajú nahor raketovou rýchlosťou. Niet...

V lete 2022 budú všetky ženy nosiť ramienkové šaty

Šaty, šaty a zase šaty. Toto leto ponúka nepreberný...

Prečo je bob obľúbeným letným účesom

Dlhé vlasy sú predsa len jedným zo symbolov ženskosti. Predsa len ale každá občas pri návšteve u kaderníka koketujeme so zmenou. Bob účes je príjemným kompromisom, ako si stále zachovať dlhší účes. Svet ženy vybral inšpiráciu, po ktorej sa nebudete ani vy báť povedať svojmu vlasovému stylistovi o pár centimetrov skrátenia!

Bezúdržbová úprava
Pokiaľ ste sa rozhodli pre túto decentnú vlasovú úpravu, potom vám zaručujeme, že nebudete musieť premýšľať zložito každé ráno nad zložitými vlasovými kreáciami. Výhodou je, že ide účes ľahko upraviť do jednoduchého copu, rovnako tak ako jemne navlniť a prelakovať. Alebo ak máte priestor, môžete vašu šticu po rannom umytí nechať preschnúť a prestriekať len sprejom na vytvorenie dojmu plážových vĺn.

Vyžehlený look
Pokiaľ vás trápia nepoddajné vlasy, určite oceníte, že tento účes bude po správnom použití stylingových prípravkov stále hladký. Taktiež môžete vyžehliť aj ofinu, pokiaľ ste zvyknutá nosiť. K letným večerným kokteilkám sa bude tento look hodiť a urobí z vás sexi divu.

Ľahko vytvoríte aj roztomilý drdol alebo cop
Tie, ktoré sa strachujú kratších účesov z dôvodu, že sa im niektoré vlasy nepodarí dať do drdolu, môžu obavy zahodiť. Stačí zvoliť pri strihu dĺžku pod ramená a drdol, cop alebo zmotaný vrkoč si môžete dovoliť aj tak. Ak by vám predsa len nejaké pramienky vykukovali, ľahko ich zakryjete drobnými sponkami.

Hodí sa skvele pre hranatý aj oblý tvar tváre
Majiteľky hranatého alebo oblého tvaru tváre, jasajte! Ak hľadáte variant strihu, ktorý vašu tvár zjemní a pridá na ženskosti, určite choďte do tejto varianty strihu. Majiteľkám guľatejších typov tvárí odporúčame, aby volili skôr dlhšiu dĺžku vlasov. Tvár tak tento strih predĺži a opticky zoštíhli.

Jemným a nepoddajným vlasom pridá bob tvar
Pokiaľ máte skôr nepoddajné vlasy a dlhší účes vám už tvar nedrží, potom predstavuje tento účes optimálnu cestu, ako dať vlasom a účesu tvar a objem. Aby vlasy držali požadovaný tvar, použite po umytí vlasov aj fixačný sprej, ktorý udrží požadovanú textúru, alebo penu na objem vlasov.

Dovoliť si môžete aj výraznejšie farebné tóny
Ak ste sa rozhodli pre hladkú úpravu bôbu, zvážte dôkladne aj odtieň, ak plánujete výraznejšie. Pri hladších úpravách bôbu sú vidieť nedostatky skôr ako pri zvlnených. Kratším strihom pristanú kombinácie blond a oranžovej, ktorá vás rozžiari obzvlášť na letné mesiace. To však zverte do starostlivých rúk kaderníckych salónov. Zvlneným úpravám bôbu pristanú aj varianty balayage, ktoré vytvoria prechody medzi odtieňmi a účes bude vyzerať vďaka týmto prirodzeným prechodom ako nový aj po niekoľkých týždňoch.

Asymetria nie je zakázaná
Pokiaľ ste už dlhšie uvažovali, že by ste vášmu stylingu dopriali aj trošku asymetrických prvkov, je bob tou správnou voľbou, ak ste naozaj odvážna dáma. Krátky asymetrický bôb pristane ženám s guľatejšou tvárou a stačí sa pritom zamerať len na predný prameň, ktorý stačí ľahko navlniť. Vaša tvár bude orámovaná a nebude pôsobiť príliš okrúhlym dojmom.

spot_imgspot_img