spot_img

ذات صلة

جمع

Užitočné veci, ktoré bežne ľudia vyhadzujú, pritom ešte dokážu poslúžiť

Veľa vecí ľudia bezmyšlienkovite vyhadzujú bez toho, aby sa...

Slanina a ďalšie potraviny, ktoré na gril rozhodne nepatria

Leto sa blíži ak nemu neodmysliteľne patrí aj grilovanie....

Ako správne používať umývačku, rúru a ďalšie veci, aby spotrebovali menej elektriny

Ceny energií posledné roky stúpajú nahor raketovou rýchlosťou. Niet...

V lete 2022 budú všetky ženy nosiť ramienkové šaty

Šaty, šaty a zase šaty. Toto leto ponúka nepreberný...

Účesy podľa tvaru tváre, ktoré vás omladia: Prezrite si tie najkrajšie pre okrúhlu, štvorcovú, oválnu a srdcovú tvár

Vyberte si správny účes, ktorý najlepšie vynikne vášmu jedinečnému tvaru tváre a uberie vám niekoľko rokov. Okrúhly, hranatý, oválny alebo srdcový? Viete, aký je váš tvar tváre? Inšpirujte sa v dnešnej galérii a nájdite si účes, ktorý vám sadne, a navyše vás omladí.

Účesy podľa tvaru tváre
Mali by ste si nechať urobiť ofinu alebo skrátiť vlasy na mikádo? Pri rozhodovaní o zmene účesu je potrebné vziať do úvahy mnoho vecí, v neposlednom rade aj tvar vašej tváre. Prvým krokom je určenie skutočného tvaru vašej tváre: guľatá, hranatá, oválna alebo srdcová. Každý tvar tváre potrebuje niečo iné.

Okrúhly
Ak je vaša tvár guľatá, máte väčšinou rovnakú šírku a dĺžku, tvári chýbajú hrany. Mnoho žien s guľatou tvárou chce, aby ich tvár vyzerala dlhšia, štíhlejšia a menej guľatá. Tento typ tváre má napríklad Selena Gomez. Nepopierateľnou výhodou je fakt, že nositeľky tejto tváre vždy pôsobia mladším dojmom. Najviac vám pristanú krátke chlapčenské strihy, účesy, kde budete mať spadených pár prameňov alebo vysoký cop. Naopak sa vyhnite ostrým hranatým účesom a hustej ofine, ktorá skracuje vzhľad tváre.

Hranatý
Hranatá alebo inak známa ako štvorcová tvár je typická tým, že tváre sú široké a čelo, lícne kosti a čeľusť majú takmer rovnakú šírku. Jeho nositeľkou je napríklad Keira Knightley. Pri tomto type tváre je dôležité zdôrazniť skôr lícne kosti. Pokiaľ máte radi stredne dlhé vlasy, vyskúšajte účes, ktorý sa dotýka vašich lícnych kostí. V prípade, že nosíte dlhé vlasy, požiadajte kaderníka o zastrihnutie končekov, aby ste dosiahli vzdušný efekt, ktorý bude príjemnou protiváhou vašej silnej čeľuste. Rovnako ako u okrúhlych tvárí zjemní hranatý tvar tváre bočné rozčesanie. Pokiaľ nosíte ofinu, vyhnite sa hranatému tvaru. Najlepšie vám pristane dlhá, jemná ofina do boku.

Oválny
Účesy a tvary tváre sú predovšetkým o rovnováhe, a preto je za ideálny považovaný oválny tvar tváre. Oválnej tvári pristane všetko, takže sa môžete riadiť akýmkoľvek vlasovým trendom. Zúžiť svoj výber môžete na štýly, ktoré zodpovedajú vašej štruktúre vlasov, osobnosti a životnému štýlu. Pristanú vám predovšetkým mikáda, zostrihané vlasy ale aj ofina. Môžete si vybrať podľa ľubovôle, oválnu tvár má napríklad známa herečka Jessica Alba.

Srdcový
Srdcový tvar tváre je charakteristický širším čelom a postupne sa zužujúcim smerom k brade, ktorá je väčšinou vystúpená a špicatá. Tento typ tváre má slávna herečka Reese Witherspoon. Krásne vám sadne ofina akéhokoľvek strihu, pretože zakryje väčšie čelo. Tiež môžete zvoliť nízky cop. Pristanú vám aj jednoduché voľne splývajúce dlhšie vlasy s cestičkou posadenou na strane. Pokiaľ máte rada vlny, navlňte hlavne dolnú časť vlasov, odpútate tým tak pozornosť od špicatejšej brady. Vyhnite sa akýmkoľvek účesom, ktoré by širším horným partiám tváre zbytočne dodali na objeme.

spot_imgspot_img