spot_img

ذات صلة

جمع

Užitočné veci, ktoré bežne ľudia vyhadzujú, pritom ešte dokážu poslúžiť

Veľa vecí ľudia bezmyšlienkovite vyhadzujú bez toho, aby sa...

Slanina a ďalšie potraviny, ktoré na gril rozhodne nepatria

Leto sa blíži ak nemu neodmysliteľne patrí aj grilovanie....

Ako správne používať umývačku, rúru a ďalšie veci, aby spotrebovali menej elektriny

Ceny energií posledné roky stúpajú nahor raketovou rýchlosťou. Niet...

V lete 2022 budú všetky ženy nosiť ramienkové šaty

Šaty, šaty a zase šaty. Toto leto ponúka nepreberný...

Myslela som, že kamarátstvo medzi mužom a ženou existuje, ale mýlila som sa

Už od základnej školy mám jedného kamaráta, s ktorým sme si vždy skvele rozumeli, ale nikdy medzi nami nebolo nič iné ako kamarátstvo. A to nám vydržalo až do dospelosti, keď už máme oba svoje rodiny. Naše náprotivky na nás nežiarlili, pokojne sme vyrážali na víkendy spolu s našimi deťmi, keď mala jeho manželka a môj manžel prácu. Lenže nedávno ma kamarát prekvapil tým, že by mal záujem o viac, a vraj si všimol, že aj ja mám záujem. To ale nebola pravda, ja o neho iný záujem než ako o kamaráta nemám. Odmietla som ho, on ďalej nenaliehal, ale myslím, že naše priateľstvo skončilo. Sklamalo ma, ako sa zachoval…

Už od základnej školy sa poznám s jedným chlapcom, ktorý bol vo vedľajšej triede, ale chodili sme spolu do športového krúžku. Vždy som mala a mám aj kamarátky, ale s týmto chalanom sme si od začiatku padli do oka, ale len ako kamaráti. Začali sme sa baviť a kamarátstvo nám vydržalo až dodnes, keď je nám už vyše tridsať a máme oba svoje rodiny. Ja som vydatá, on je ženatý, obaja máme dve deti.

Kamarátstvo so spolužiakom nám vydržalo do dospelosti
Nikdy medzi nami nič nebolo, ani nejaký náznak. Normálne sme sa kamarátili, aj keď on aj ja sme mali svoje vzťahy, aj keď sme potom každý so svojím náprotivkom založili rodinu. Bývame v rovnakom meste, takže sa samozrejme poznáme aj s partnermi a deťmi. Pretože jeho manželka pracuje na smeny a môj muž je podnikateľ a občas musí pracovať aj cez víkend, tak sme s kamarátom a našimi deťmi občas spoločne vyrážali aj na víkendové výlety, naše deti sa vždy na takéto akcie veľmi tešili, sú vekovo blízko a vyhrajú si. My sme sa cez deň vždy venovali deťom, predsa len treba na ne ešte dohliadať, a večer sme si dali nejakú dobrú večeru a rozprávali sa. Môjmu mužovi to nijako nevadilo, máme pekný vzťah a veríme si. Predpokladala som, že u kamaráta je to rovnaké, pretože na takéto výlety bez problémov vyrážal.

Kamarát ma po rokoch zaskočil vyznaním
Ale teraz naposledy, to sme boli práve u nás na chate, sa mi kamarát zrazu večer zveril, že s manželkou nie sú šťastní a že už ma celý rok vníma inak, nie ako kamarátku. Pozerala som celkom prekvapene, pretože som si žiadne zmeny v jeho správaní nevšimla, a on pokračoval, že si všimol, že aj ja naňho pozerám inak, a či by ma mohol pobozkať… To ma naozaj zaskočilo, pretože ja k nemu nesprávam žiadne tajné city, neviem, čo si nahováral. Samozrejme som nestála o žiadne bozkávanie, takže som mu povedala, že ja som v manželstve spokojná, že on bol pre mňa vždy dobrý kamarát a že od nášho vzťahu nič iné nechcem. Potom som odišla spať, pre istotu som sa zamkla, cítila som sa zrazu hrozne nepríjemne. Ale on sa ku mne nijako nedobýval, šiel asi tiež spať.

Ráno sme obaja robili, ako by sa nič nestalo, ale ja som sa už tešila, až odídu. Kamarát to asi pochopil, a tak hneď po obede zbalil deti a išli domov. Nikomu som to nepovedala, ani manželovi, neviem, či by bolo dobré, aby vedel, čo prebehlo. Kamarát sa mi odvtedy neozval a ja jemu tiež nie.

Náš vzťah sa tým úplne pokazil
Mám pocit, že naše priateľstvo skončilo, jeho „vyznanie“ ma sklamalo. Ja som vždy naše priateľstvo oceňovala práve preto, že to bolo čisto priateľstvo. Vždy som si hovorila, že sme dôkaz, že priateľstvo medzi mužom a ženou existuje, že pre seba nemusia byť len sexuálne objekty. Ale je vidieť, že on to nakoniec myslel inak, čo naše kamarátstvo dosť nabúralo. Nejako si neviem predstaviť, ako by sme sa mohli vídať ďalej, a ani o to už asi nestojím.

spot_imgspot_img